Wzrost zainteresowania “Bezpiecznym Kredytem 2 proc.”: wnioski zbliżają się do 68 tysięcy

Poznaj autora
Udostępnij

Rozwój rynku kredytowego w Polsce osiąga nowe szczyty, z prawie 68 tysiącami wniosków o “Bezpieczny kredyt” zgłoszonymi do banków, jak podaje Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Program ten, wprowadzony w lipcu bieżącego roku, zdobył szerokie uznanie wśród obywateli, co potwierdzają imponujące liczby.

Od momentu jego uruchomienia złożono dokładnie 67 814 wniosków kredytowych, które zaowocowały zawarciem 20 905 umów. Interesującym jest fakt, że średnia kwota kredytu wynosi 397,3 tys. zł. Na chwilę obecną, 12 banków oferuje “Bezpieczny kredyt 2 proc.”, a kolejny planuje dołączyć w IV kwartale.

Nie można również pominąć wprowadzenia “Kont Mieszkaniowych”, które zdobywają coraz większą popularność. Od startu programu założono ich 3 467, gromadząc na nich ponad 11 mln zł. Średnia wartość środków zgromadzonych na tych kontach to imponujące 3,3 tys. zł. Obecnie trzy główne banki – Alior Bank, Bank Pekao oraz PKO Bank Polski – oferują ten instrument w swojej gamie produktów.

Może zaintetesuje Cię:

Minister Rozwoju i Technologii, Waldemar Buda, podkreślił dynamikę wzrostu popularności programu, zauważając, że “z tygodnia na tydzień przybywa ok. 3 tys. podpisanych umów”. Całkowita kwota udzielonych kredytów przekroczyła już 8,3 mld zł, co oznacza, że państwo dopłaci do nich prawie 3,3 mld zł.

Jednak, jak zapewnił minister Buda, te dopłaty nie będą jednorazowym obciążeniem dla budżetu, ale zostaną rozłożone na 10 lat. Jest to ważne, aby zapewnić stabilność finansową kraju w dłuższej perspektywie.

Program “Bezpieczny kredyt 2 proc.” ma na celu wsparcie rynku mieszkaniowego w Polsce, oferując kredyty z dopłatą, które można wykorzystać zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Dodatkową atrakcją jest “Konto Mieszkaniowe”, które jest oprocentowane na zasadach bankowych, ale zysk z niego jest zwolniony z podatku Belki.

W świetle tych informacji, program “Pierwsze Mieszkanie” zdaje się być doskonałym rozwiązaniem dla młodych ludzi i rodzin planujących zakup nieruchomości. Oferuje on bezpieczne i atrakcyjne warunki finansowe, które z pewnością przyciągną jeszcze więcej zainteresowanych w najbliższej przyszłości.

Zapisz się na newsletter!

Bądź na bieżąco z naszymi newsami & ofertami

Thank you for subscribing to the newsletter.

Oops. Something went wrong. Please try again later.