Kolor roku 2024 Pantone wybrany! Poznaj modny odcień roku

Poznaj autora
Udostępnij

Często współpracujemy z klientami, planując harmonogramy budów i remontów, analizując projekty budowlane oraz doradzając w kwestii rozpisania budżetu. Tym razem chcielibyśmy podzielić się wskazówką dotyczącą koloru, który będzie modny w 2024 roku. Z przyjemnością informujemy, że już wiemy, jaki odcień będzie najbardziej trendy w nadchodzącym roku.

W świecie architektury i wnętrzarstwa, gdzie harmonogramy budów, analizy projektów budowlanych i budżetowanie są na porządku dziennym, pojawia się nowy element wpływający na decyzje projektowe – Kolor Roku 2024 wybrany przez Pantone. Już teraz wiemy, który odcień będzie dominował w nadchodzącym roku.

Pantone, amerykańska firma znana z produkcji systemów poligraficznych, od 1963 roku wyznacza trendy kolorystyczne. Jej flagowym produktem jest obszerna paleta barw, zawierająca niemal 2300 odcieni, która stała się nieodłącznym narzędziem pracy dla projektantów, artystów, grafików i innych specjalistów zajmujących się treściami wizualnymi. Pantone Color Matching System, bo tak nazywa się ta paleta, wyróżnia się na tle innych systemów kolorów, takich jak CMYK czy RGB, dzięki unikalnemu procesowi produkcji, polegającemu na mieszaniu 18 pigmentów.

Co roku, Pantone ogłasza Kolor Roku, wybierany w wyniku tajnych spotkań ekspertów i teoretyków koloru w jednej z europejskich stolic. Wybór ten ma ogromny wpływ na różne branże – od mody, przez kosmetyki, aż po meble i przedmioty codziennego użytku.

W 2024 roku, eksperci Pantone wybrali kolor o nazwie i numerze 13-1023 Peach Fuzz, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „brzoskwiniowy meszek”. Jest to ciepły odcień brzoskwiniowy, wybrany w celu podkreślenia pragnienia bliskości między ludźmi. Komisja uznała, że w chaotycznym świecie potrzebujemy kolorów kojących i pozytywnych, a Peach Fuzz idealnie oddaje te wartości, będąc zarówno eleganckim, jak i emanującym ciepłem i czułością.

Kolor Roku Pantone często wpływa na wybór palety kolorystycznej w projektach budowlanych i remontach, a Peach Fuzz z pewnością znajdzie swoje zastosowanie w nadchodzących trendach. Czy to w modzie, wystroju wnętrz, czy w designie produktów, ten ciepły odcień brzoskwiniowy z pewnością nada każdemu projektowi odrobiny elegancji i ciepła.

Zapisz się na newsletter!

Bądź na bieżąco z naszymi newsami & ofertami

Thank you for subscribing to the newsletter.

Oops. Something went wrong. Please try again later.

Powiązane posty