Wakacje kredytowe 2.0? Próg dochodowy obejmie większość kredytobiorców?

Poznaj autora
Udostępnij

W przyszłym roku może zostać wprowadzona nowa wersja ustawowych wakacji kredytowych. Jak poinformował rzecznik rządu,

Planowane od przyszłego roku wakacje kredytowe z kryterium dochodowym obejmą znaczną większość kredytobiorców – jak poinformował w Polsat News rzecznik rządu, Piotr Müller.

“Chociaż progu dochodowy jeszcze nie określono, gwarantuję, że zostanie on ustawiony na takim poziomie, aby objąć większość osób posiadających kredyty hipoteczne” – zaznaczył Müller.

Rzecznik podkreślił, że szczegółowe informacje na temat kryterium dochodowego zostaną przedstawione w najbliższym czasie. Wszystko wskazuje na to, że nowa ustawa zostanie przyjęta przez nowo wybrany Sejm. “Przed nami wybory i zdecydowanie chcemy kontynuować tę inicjatywę, jeśli PiS pozostanie przy władzy” – dodał.

W temacie wsparcia dla biznesu, Müller zaznaczył, że decyzja o przedłużeniu tarczy antyinflacyjnej zostanie podjęta w listopadzie. “Czekamy na najnowsze dane makroekonomiczne. Na ich podstawie podejmiemy decyzję” – wyjaśnił.

Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki ogłosił we wrześniu, że wakacje kredytowe zostaną przedłużone na cały przyszły rok z dodatkowym kryterium dochodowym. Detale tego kryterium są obecnie omawiane przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Warto zwrócić uwagę, że ustawa umożliwiająca wakacje kredytowe weszła w życie w lipcu 2022 r. Umożliwia ona zawieszenie spłaty rat kredytu mieszkaniowego przez osiem miesięcy w ciągu dwóch lat. Aktualnie z tego wsparcia mogą korzystać osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny w złotych do 1 lipca 2022 r., bez stosowania jakichkolwiek kryteriów dochodowych.

Zapisz się na newsletter!

Bądź na bieżąco z naszymi newsami & ofertami

Thank you for subscribing to the newsletter.

Oops. Something went wrong. Please try again later.

Powiązane posty