Santander Bank z nową ofertą: “Bezpieczny kredyt 2 proc.” Wkrótce również hipoteki oparte o WIRON

Poznaj autora
Udostępnij

W najnowszych wiadomościach z rynku finansowego, Santander Bank Polska ogłosił wprowadzenie kredytu hipotecznego w ramach programu “Bezpieczny kredyt 2 proc.” już w listopadzie tego roku.

To jednak nie koniec nowości, które bank ma do zaoferowania – przedstawiciele instytucji poinformowali również o wprowadzeniu kredytów hipotecznych opartych o wskaźnik WIRON.

Osiągnięcia banku w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych w III kwartale tego roku są imponujące – wzrost o 98 proc. rdr do kwoty 2,35 mld zł. Jak zaznaczył prezes Michał Gajewski: “Ta sprzedaż jest bardzo dobra bez tego programu. Od 20 listopada będziemy oferowali naszym klientom ten produkt”.

Maciej Reluga, członek zarządu banku, podkreślił, że już od listopada klienci będą mieli możliwość skorzystania z kredytów hipotecznych opartych na wskaźniku WIRON. “Pierwszym produktem będą hipoteki, nastąpi to w listopadzie i później sukcesywnie będziemy dodawać nowe produkty na nowej stawce referencyjnej, by pełna oferta była w połowie 2024 roku” – dodał Reluga.

Ciekawym aspektem jest to, że prezes Gajewski poinformował, iż bank nie sporządzał szacunków kosztów wejścia w życie przedłużonych wakacji kredytowych w formule zaproponowanej przez rząd. Warto dodać, że od 3 lipca “bezpieczne kredyty 2 proc.”, czyli kredyty z dopłatą państwa do rat, mogą być udzielane przez banki, które zawarły w tej sprawie umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Może zaintetesuje Cię:

W obliczu tych nowości, Santander Bank Polska kontynuuje trend innowacji i dostosowywania się do potrzeb swoich klientów, wprowadzając atrakcyjne oferty kredytowe na rynek. Czekamy z niecierpliwością na kolejne kroki tej instytucji w nadchodzących miesiącach.

Zapisz się na newsletter!

Bądź na bieżąco z naszymi newsami & ofertami

Thank you for subscribing to the newsletter.

Oops. Something went wrong. Please try again later.