PKO BP tymczasowo zawiesza przyjmowanie wniosków na “Bezpieczny Kredyt 2 proc.”

Poznaj autora
Udostępnij

PKO Bank Polski (PKO BP) ogłosił, że od 21 grudnia 2023 roku czasowo wstrzymuje przyjmowanie wniosków o “Bezpieczny Kredyt 2 proc.”. Ta decyzja jest bezpośrednim skutkiem zbliżającego się wyczerpania dostępnych środków z limitu budżetowego przeznaczonego na dopłaty w ramach tego produktu.

“Bezpieczny Kredyt 2 proc.” to inicjatywa mająca na celu ułatwienie dostępu do finansowania dla klientów indywidualnych, z niskimi oprocentowaniami i korzystnymi warunkami spłaty. W 2023 rząd nie wprowadził limitów na program. W kolejnych latach takie limity mają już obowiązywać, a popularność programu i wykorzystanie znacznej części środków przeznaczonych na program wiąże się z prawdopodobieństwem niskich limitów w 2024 roku lub nawet całkowitym brakiem środków. Na dziś losy programu “Bezpieczny kredyt 2 procent” na 2024 rok nie są znane.

Ostatnim dniem, w którym klienci PKO BP będą mogli złożyć wniosek o “Bezpieczny Kredyt 2 proc.”, jest 20 grudnia 2023 roku. Bank zachęca zainteresowanych klientów do jak najszybszego składania wniosków, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie finansowania przed wyczerpaniem limitu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na kompletność złożonych dokumentów. W przypadku niekompletnych wniosków klienci mogą nie otrzymać gwarancji dopłat.

Zapisz się na newsletter!

Bądź na bieżąco z naszymi newsami & ofertami

Thank you for subscribing to the newsletter.

Oops. Something went wrong. Please try again later.

Powiązane posty