Europejskie miasta przyszłości: Wrocław, Warszawa i Kraków na podium

Poznaj autora
Udostępnij

W najnowszym rankingu “Europejskich miast i regionów przyszłości”, opublikowanym przez magazyn fDi Intelligence, należący do grupy “The Financial Times”, polskie miasta ponownie udowodniły swoją dynamiczną rozwijającą się gospodarkę i atrakcyjność dla inwestorów.

W badaniu obejmującym 330 europejskich miast, Warszawa, Kraków i Wrocław zajęły czołowe pozycje w swoich kategoriach, wyróżniając się na tle innych europejskich metropolii.

Warszawa: lider w Europie Środkowo-Wschodniej

Warszawa została uznana za lidera Europy Środkowo-Wschodniej w kategorii “miast głównych”, ustępując miejsca jedynie takim gigantom jak Londyn, Amsterdam i Dublin. Stolica Polski zaimponowała w kategoriach takich jak przyjazność biznesowa, gdzie znalazła się tuż za Londynem, oraz potencjał ekonomiczny, plasując się wyżej niż Paryż, Monachium czy Madryt. Taki wynik to nie tylko potwierdzenie mocnej pozycji Warszawy na mapie europejskich miast przyszłości, ale także jej awans o dwa miejsca w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem.

Kraków i Wrocław: sukces w kategoriach średnich i dużych miast

Kraków, sklasyfikowany jako “duże miasto”, wykazał się liderstwem w kategoriach “kapitał ludzki i styl życia” oraz “przyjazność biznesowa”, nie znajdując się jednak w TOP10 kategorii “efektywności kosztowej”. Wrocław, z kolei, zdominował klasyfikację średnich miast, triumfując w generalnym zestawieniu oraz wyróżniając się w kategoriach “kapitał ludzki i styl życia” i “przyjazność biznesowa”. Obie metropolie udowodniły, że są atrakcyjnymi lokalizacjami dla biznesu i inwestycji, zdobywając uznanie na europejskim rynku.

Polskie miasta wysoko w rankingu

Ogólnie, Polska zaprezentowała się jako kraj z miastami o silnym potencjale gospodarczym i biznesowym, co zostało dostrzeżone przez fDi Intelligence. Wysokie miejsca w rankingu polskich miast, takich jak Poznań czy Gdańsk, świadczą o ich konkurencyjności i atrakcyjności dla inwestorów.

Ranking “Europejskich miast i regionów przyszłości” stanowi ważne źródło informacji dla samorządów i inwestorów, podkreślając mocne strony gospodarcze, finansowe i biznesowe poszczególnych lokalizacji. Sukces Warszawy, Krakowa i Wrocławia w najnowszym zestawieniu to potwierdzenie ich dynamicznego rozwoju i atrakcyjności inwestycyjnej, co czyni je liderami nie tylko w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale także na szerokim europejskim rynku.

źródło: fdiintelligence

Zapisz się na newsletter!

Bądź na bieżąco z naszymi newsami & ofertami

Thank you for subscribing to the newsletter.

Oops. Something went wrong. Please try again later.

Powiązane posty