“Mieszkanie na start” bez poparcia Razem. “Nie podniesiemy ręki za programem, który pogłębi kryzys mieszkaniowy”

Poznaj autora
Udostępnij

W świetle ostatnich wydarzeń w polskim parlamencie, partia Razem zdecydowanie sprzeciwia się nowemu programowi rządowemu “Mieszkanie na start”. Głosząc swoje obawy, posłanka Daria Gosek-Popiołek z Razem podkreśliła, że program ten, mimo pozorów, nie tylko nie rozwiązuje problemu kryzysu mieszkaniowego, ale wręcz może go pogłębić.

Krytyczna Ocena “Mieszkania na start”

Razem, będąc częścią klubu poselskiego Lewicy, skrytykowała program “Bezpieczny kredyt 2 proc.” jako nieskuteczny w obniżaniu cen mieszkań dla młodych Polaków. Zdaniem przedstawicielek partii, rząd nie wyciągnął wniosków z tej inicjatywy i przygotował podobny program “Mieszkanie na start”, który również może przyczynić się do wzrostu cen na rynku mieszkaniowym.

Zapowiedź Opozycji

Posłanka Gosek-Popiołek jasno stwierdziła, że Razem nie poprze “kolejnej hybrydy programu”, która jedynie udaje rozwiązanie problemu, zamiast realnie go rozwiązywać. Według niej, konieczne jest wsparcie samorządów, które efektywnie mogą przyczynić się do budowy nowych mieszkań. Przywołała przykład Włocławka, gdzie samorząd odgrywa kluczową rolę w lokalnym budownictwie mieszkaniowym.

Krytyka Budżetu Programu

Gosek-Popiołek podniosła również kwestię finansowania programu “Mieszkanie na start”, który ma pochłonąć 12-13 miliardów złotych. Wskazuje na brak środków przeznaczonych na wsparcie samorządów w tworzeniu mieszkalnictwa, remontach miejskich pustostanów oraz budownictwie społecznym.

Alternatywne Propozycje

Partia Razem postuluje o przekierowanie części środków na dotacje i preferencyjne kredyty dla samorządów, jak również o uruchomienie funduszy na remonty i tworzenie banków ziemi dla potrzeb samorządowego budownictwa. Daria Gosek-Popiołek podkreśla, że takie działania mogą być realnym rozwiązaniem kryzysu mieszkaniowego.

Podsumowanie

Podczas gdy Ministerstwo Rozwoju i Technologii przedstawia “Mieszkanie na start” jako szansę dla Polaków, partia Razem stoi na stanowisku, że program ten nie tylko jest nieskuteczny, ale również może przynieść więcej szkody niż pożytku dla rynku mieszkaniowego w Polsce. Razem domaga się zmian w polityce mieszkaniowej, które będą faktycznie wspierać Polaków w zdobyciu własnego mieszkania.

Udostępnij:

Zapisz się na newsletter!

Bądź na bieżąco z naszymi newsami & ofertami

Thank you for subscribing to the newsletter.

Oops. Something went wrong. Please try again later.

Powiązane posty